Yin Jooga

Yin jooga on aeglase tempoga passiivne joogastiil, kus asendeid hoitakse 3-15 minutit.

Yin jooga venitused stimuleerivad sidemeid, sidekude, kõõluseid ja liigeseid, tänu millele fookuses olevates kehaosades paraneb verevarustus, kiireneb rakkude uuenemine ning aeglustub keha vananemisega seotud protsess.

Lisaks füüsilisele mõjutab Yin jooga ka keha energeetilist poolt ehk energia liikumist meie keha kudedes ja organites. Pikad asendid mõjuvad justkui akupressuurina, mis aitavad energia meie kehas liikuma panna ning seeläbi vabastades seal olevaid pingeid ja blokeeringuid.

Kogu praktika aja on tähelepanu pööratud sissepoole. Eesmärk on lõdvestumisel, leida vaikuse ja rahu tasakaal. 

Yin jooga tähendab vastuvõtlikkust, alistumist, aktsepteerimist.

Enamik yin jooga poosidest on kas istuvas või lamavas asendis. Sobib absoluutselt igas eas inimesele ning ei eelda eelnevat kogemust ega kindlasti mitte ka painduvust. 

Tundi tulles pane selga mugavad, soojemad ning liikumist võimaldavad riided.

 

Tundi registreerimiseks palun võta minuga ühendust :

e-mail : pisotamm@gmail.com

tel : 52 17246

 

 

Piret Isotamm 

Jooga on olnud minu praktikas jube üle 10 aasta. Õppima läksin Yin joogat eelkõige enda jaoks. Nähes
aga, kui võimas tööriist see on, olen hakanud seda ka teisetele jagama.

Minu jaoks peegeldab jooga suhet iseendaga. Igapäevaselt praktiseerin nii Yin, kui Yang stiilis
joogat, et hoida oma keha tasakaalus. Kuid just Yin jooga on see, mis on mind eriti sügavalt puudutanud. Olen kogenud, et me oleme võimelised iseend tervendama läbi vaikuse ning kohalolu.
Sa justkui ei tee midagi, kuna see ei ole füüsiline, kuid samas teed oma kehale suure pai. Ehk see on tasakaal tegemise ja mitte tegemise vahel.

Lisaks joogale olen õppinud ka meditatsiooni. 2022 aasta augustis lõpetasin aastase õppe Eesti
Meditatsioonikoolis, kus omasin meditatsiooni õpetaja tunnistuse ja OSHO Aktiivsete Meditatsioonide® juhendaja rahvusvahelise sertifikaadi. Ning nüüd on lisaks joogale ka meditatsioonid minu praktikas. Mõlemad täiendavad teineteist, kuna jooga on kehale ja meelele ning meditatsioon meie olemusele.