Helirännakud ja heliteraapia

Pikalt vibreerivad, rahustava tämbriga kristalsed kõlad, looduse helimaastiku jäljendavad rütmipillid ja ürgsed maandavad hääletoonid on võimelised aeglustama ajuaktiivsust, välja lülitama kontrolliv analüütiline mõistus ning sagedane stressirohke võitle või põgene närvisüsteemi režiim, mis võib niivõrd aktiivseks saada ühiskonna saginas. Väga hea viis lülitada hetkeks ennast välismaailmast välja ja laadida oma seesmisi akusid.

Tugevatoimelised vibreerivad helid aitavad üles tuua meie alateadvusest igapäeva sagina tahaplaanile jäänud lahustamata emotsionaalseid pingeid, õhku jäänud küsimusi, mineviku teemasid, et neid sündmusel lõplikult anda vabaks ning teha ajule restart, et näha kõike elu uue ja värskendatud pilgu läbi. Kuid iga kogemus on niivõrd individuaalne – teises võib jälle esile tuua kohe suurt loomingulist inspiratsiooni tulva, ekstaasi ja suurt õnne tunnet. Igal juhul toetab kõiki kehalisi ja emotsionaalseid protsesse seesugune võimas helirännaku kogemus iseenda sees. Kui tuleb mõni raskus ülesse, siis on põhiliseks orjentiiriks läbi tundmine ja kogemine, et lahustuks enda sees vana. Tasakaalustavateks instrumentideks mängivad kristallhelikausid, kristallhelipüramiid, hääle instrument ja rütmipillid. Inimene pikutab maas matil, kuulab silmad kinni ning talle mängitakse elavat teraapilist helimaastikku reaalhetkes olevate teraapiliste instrumentidega. Heliterapeut aitab samuti kogu kogemisele kaasa oma juhendava ja toetava jutuga, et võtta kogu oma sisemaailm vastu erinevates värvingutes.

Individuaalne heliteraapia

Kui soovid individuaalset heliteraapiat ja selle alast konsultatsiooni, siis AVASALU heaolusaali heliterapeut Indrek Himmaga on võimalik seda teha. Palun täida selleks alljärgnev vorm.