Avasalust

AVASALU heaolusaal asub Tabasalus. See nimi viitabki asukohale ja sümboliseerib turvalist metsasalu kus on hea olla. Millal või kus on inimesel hea olla? Mina arvan, et inimesel on hea olla näiteks siis kui ta on endaga kontaktis; kui ta tunneb, et tema kehal on hea olla; kui ta tunneb, et tema süda on rahul või täis armastust; veel kui ta meel teab, et endaga tegeledes ja end harides, teenib ja tervendab ta iseennast ja seeläbi ka kogu Universumit.

See kuidas Sinul võib olla hea, võib muidugi erineda minu arvamusest. Küll aga kui meditatsioon, helide rännak, jooga, tants, konstellatsioonid, filmiõhtud ja muud sarnased keha,- meele teraapiad ja koolitused võivad Sinus heaolu pakkuda, siis see koht on Sulle!

Hiljuti Tabasallu elama tulles, hakkasin ma koeraga jalutamas käima Tabasalu panga pealsel metsarajal. Siis oli see mets mulle tundmatu. Vaatasin vaid tee peale ette ja püüdsin orienteeruda tajudega oma asukohast, mida eelnevalt olin vaadeldud plaanilt. Ma lihtsalt jalutasin ja olin oma peas hõivatud asukoha positsioneerimisega ning ma eriti ei näinud siis midagi. Kõik mida nägin oli ühtlane roheline ja tundsin end ümbritsetuna ürgse metsa olemusest.

Nüüd kus ma tunnen teeradasid hästi, saan ma aru, et iga meeter maad on siin tegelikult erinev. Mingis kohas kasvavad sõnajalad, mõnes kohas on suur ala piibelehti, mõnest kohast leidsin nartsisse, siin on tikripõõsad, siin on õunapuud. Siin on ka sipelgapesad, rähnipojad puuaugus piiksumas, liblikaid, mesilasi, kiile, ämblikuid, rebaseid ja nastikuid ning palju muid loomi, linde ja putukaid.

See on nii mitmekesine ja tegelikult see mets pole üldse ühesugune puudega täidetud ala, rohelise fooniga. Iga ala on väga eriline, ka oma olemuselt. Seal kus on koos palju kuusepuid, kasvavad need tihedalt ja valgust ei tule läbi, teises kohas jälle on kuusepuude salu hõredam ja madalam, siis on palju valgust ja avarust. Mõned teerajad on laiemad, mõned teerajad jälle kitsamad. Osadel teeradadel on takistused, näiteks maha kukkunud puu või teerada hoopis hääbub, siis tuleb ise leida suund uuesti teerajale saamiseks. Siin on ka kuristik; ülalt alla vaatamine on ebakindel, alt ülesse viib aga vana trepp, millel astumiseks tuleb teha vahest jõupingutavamaid samme. 

See on kõik – see pole lihtsalt üks mets! See mets on väga mitmekülgne ja täiuslik elupaik!

Mida rohkem ma siin käin, seda rohkem ma märkan väiksemaid detaile ja hakkan hoomama suuremat arusaama sellest metsast. See annab mulle naudingu osa saamast sellest kõigest, koos kõikide oma meeltega.

AVASALU heaolusaali loomisel on taotlus, mis annab inimesele samasuguse avastamise võimaluse enda sisemusest, nii nagu on seda Tabasalu pangapealne metsasalu. Mida rohkem Sa oma sisemuses käid, seda rohkem Sa näed, kuuled, tunned ja taipad enda terviklikkuse olemusest. Sa hakkad märkama neid takistusi ja pimedaid alasid lähemalt, saades aru, et need on vanad varemed või hoolitsemata jäänud kohad. Sa hakkad äratundma oma kaunidust, iseärasusi, avarust, mitmekesisust, rikkust, võimalusi ja andeid ning oskusi, Sa pole üldse tavaline inimene, oled nii eriline, vajalik ning väärtuslik nii endale kui teistele!

Inimene, kes pöörab pilgu enda sisse avastab oma elujõu ja hakkab seest poolt väljapoole tervenema; ta muutub siis ilusaks, targaks, julgeks ja osavaks.

Tule ja avasta võimas avarus Sinu armastavas ja lõpmatus Universumis!

Tänuga, AVASALU heaolusaal!

AVASALU väärtused ja sümboolika

AVASALU heaolusaali läbivaks teemaks inimese heaolu ja vaimne avardumine. Kõik inimesed kes siia saali jõuavad tunnevad end siin hästi; turvaliselt, mugavalt, armastatuna, teretulnud, motiveerituna, vabana, lõõgastununa, rõõmsana ja, et nende heaolu jätkub ka siis kui nad on siit saalist lahkunud. AVASALU heaolusaal pakub isiklikku keha- ja meele ühendamise kogemust, mis ongi heaolu ehk tervenemine ehk terviklikuks saamine. HEAOLU ootab Sind!

Meie väärtustame inimestes ehedust, avatust ja vastuvõtlikust. Meie juhendajatena jagame neid oskusi, teadmisi ja väärtusi, mida isiklikult enesearengus oleme kogenud ja peame olulisteks jagada. Meie inimesed on nii palju kui võimalik hinnangute vabad, nii enese kui teiste suhtes. Meie väärtustame iseendid ja kõike kes või mis meie ümber elab ja eksisteerib.

AVASALU koosneb kahest sõnast „ava“ ja „salu“. Metafoorselt tähendab see üleskutset tutvuda oma sisemusega, sest see võib olla nii rikkalik nagu üks metsasalu. Tutvudes oma (metsa)saluga koged Sa heaolu.

AVASALU iga täht tähistab sõnumit: avasta võimas avarus Sinu armastavas ja lõpmatus Universumis! Selline üleskutse on mõeldud vaimu avardamiseks absoluudis ja selle üleskutse on kujutatud pildina logol.

Logo keskseks teemaks on uuestisünd ja muutumine, mida illustreerib valge ööliblikas, kes tõuseb metsa kohalt taevasse päikese ehk valguse poole.

Liblikas on valge, sest me kõik oleme täiuslikud ja jumalikud olendid ning sisaldame kõike (värve), meil on neid vaja vaid avastada.

Liblikas on ka hetke sümbol. Liblikas tuletab meile meelde, et nautida tuleb iga hetke siin ja praegu, sest iga hetk on kordumatu ja ainulaadne.

Logol kujutatud liblika taustal roheline värv sümboliseerib metsasalu ja südamehäält (südametšakra), kollane värv üleminekut päikese poole, teekonda ja isiklikku arengut (päikesepõimik). See on teekonna algus materiaalsusest vaimsusesse. Vaimsust saab arendada vaid läbi tundmise ja kogemise, nii ka on kujutatud liblika tunglad puudutamas päikese tuuma, mis on ergastavalt oranžikamat tooni (haratšakra, kus asub kehas meie kodu).

Keskne kujuteldav logo osa on pandud stiliseeritud südame kujutisse ja see on ümbritsetud päikese värviga, mille sõnum on; Sa oled hoitud ja armastatud sel teekonnal. 

Alumine heleroheline ovaal on argitasand, mille peal süda seisab ja millelt on võimalik lendu tõusta, see on meie toetuspind.

Liblika parempoolne tiib ulatub taustast välja ja ühendub nimega AVASALU. Väljaulatuv tiib annab teadmise, et kõik on avar, piiritlematu ja võimalik.