OSHO: mis on meditatsioon ja mida see Sinuga teeb?

Meditatsioon on viis, kuidas asuda elama iseendasse, oma olemuse sisimasse tuuma. Kui olete leidnud oma eksistentsi keskpunkti, olete leidnud nii oma juured kui ka tiivad.

Juured on olemas, muutes teid integreeritumaks inimeseks, indiviidiks. Ja tiivad on lõhnas, mis vabaneb eksistentsiga kokkupuutest. Lõhn koosneb vabadusest, armastusest, kaastundest, autentsusest, siirusest, huumorimeelest ja tohutust õndsustundest.

Juured teevad sinust indiviidi ja tiivad annavad sulle vabaduse armastada, olla loominguline, jagada tingimusteta leitud rõõmu. Juured ja tiivad saavad kokku. Need on ühe kogemuse kaks külge ja see kogemus on teie olemuse keskpunkti leidmine.

Me liigume pidevalt ümbermõõdul, alati kusagil mujal oma olemusest kaugel, alati teiste poole suunatud. Kui see kõik maha kukub, kui kõik esemed maha kukutatakse, kui sulged silmad kõige ees, mis pole Sina – isegi oma mõistus, südamelöögid jäävad kaugele maha – jääb vaid vaikus.

Selles vaikuses asute aeglaselt oma olemuse keskmesse ja siis kasvavad juured ise ja ka tiivad. Sa ei pea nende pärast muretsema. Sa ei saa nendega midagi teha. Nad tulevad ise.

Sa lihtsalt täidad ühe tingimuse: see tähendab, et oled kodus – ja kogu eksistents muutub sulle õndsuseks, õnnistuseks.

Osho: The Osho Upanishad, #9

**********************************************************************************

Sisemine revolutsioon toob vabaduse ja ainus viis, kuidas end sisemisest revolutsioonist läbi teha, on meditatsioon. Meditatsioon tähendab lihtsalt õppimist unustama kõike, mida olete õppinud. See on dekonditsioneerimise protsess, dehüpnoosi protsess.

Ühiskond on koormanud tuhandete mõtetega. Meditatsioon lihtsalt aitab sul sellest mõttemaailmast välja tulla, vaikuse seisundisse. See on teie kiltkivi täieliku puhastamise protsess, see tühjendab kõik, mis on teie sisse sunnitud ja topitud.

Kui oled kord tühi, avar, vaikne, puhas, on revolutsioon toimunud, päike on tõusnud; siis elad selle valguses! Ja elada oma sisemise päikese valguses tähendab elada õigesti. Tegelikult on see ainus viis elada. Teised ainult surevad, lihtsalt surevad aeglaselt, liikudes järjekorras, mis muutub iga hetkega aina lühemaks ja iga hetk võite olla järjekorras esimene. Tegelikult püüavad kõik olla järjekorras esimesed; suur soov olla igal pool esimene.

Tavalist elu nimetatakse ainuvõimalikuks eluks, see ei ole nii. See on ainult n.n. elu. See on järkjärgulise surma või täpsemini öeldes järkjärgulise enesetapu protsess.

Hetkel, kui muutute vaikseks, teadlikuks ja selgeks ning teie sisemine taevas on täis rõõmu, tunnete tõelise elu esimest maitset. Seda võib nimetada jumalaks, võib nimetada valgustumiseks, võib nimetada vabanemiseks; tõe, armastuse, vabaduse, õndsuse kogemuseks – erinevad nimed, aga nähtus on sama.

Osho: Nirvana Now or Never, #14

 

Meditatsioon on väga isiklik kogemus, igaüks kogeb seda omal viisil ja vastavalt oma valmisolekule.

AVASALU heaolusaalis on võimalus Sul osa saada grupimeditatsioonidest, kus viime läbi OSHO® poolt välja töötatud meditatsiooni tehnikaid, et meditatsioon saab Sinus toimuda turvaliselt ja päriselt.

Miks meditatsioon saab Sinus toimuda?!, kui me teeme OSHO® meditatsiooni tehnikaid. On oluline aru saada, et meditatsiooni tehnikad pole tegelikult meditatsioon ise. Meditatsiooni tehnikaid tehes me alles valmistame ette oma keha ja meele tegelikuks meditatsiooniks. Need on aktiivsed, see tähendab, et me kaasame oma keha, et see saaks rahuneda ja lõõgastuda.

Teistega koos mediteerides on energiad alati võimsamad ja seetõttu ka Sinu kogemus meditatsioonis on äratuntavam. Pealegi on AVASALU heaolusaal nii helge, mõnus ja hubane koht, mis on mõeldud just mediteerimiseks.

Loe AVASALU meditatsioonide kohta siit.